Krapinsko-zagorska županija je, s ciljem poboljšanja uvjeta školovanja darovite djece, 21. ožujka 2014. godine osnovala Radnu skupinu odgojno-obrazovnih djelatnika-entuzijasta, čijim se radom nastojala unaprijediti podrška darovitim učenicima i promicati njihova prava i specifične potrebe. Skupina je osnovana na inicijativu zamjenice župana KZŽ-a gospođe Jasne Petek i u njoj je s radom započelo sedam stručnih osoba. S vremenom je proširena i danas u njoj djeluje dvanaest članova-volontera iz dvanaest škola, a skupina je nazvana Futura.
Dan darovitih učenika prvi je put obilježen na razini Krapinsko-zagorske županije upravo 21. ožujka 2014. u Mariji Bistrici, kada je za tu prigodu organiziran okrugli stol pod nazivom “Podrška darovitim učenicima u školi i lokalnoj zajednici”. Organizatori su bili KZŽ i OŠ Marija Bistrica. Postojeća podrška darovitim učenicima u školskom sustavu procijenjena je nedostatnom i stoga je dogovoreno da se na razini Županije poduzmu koraci koji bi to ublažili i poboljšali potrebnu skrb za darovite.
Cilj je bio pružiti sustavnu potporu zainteresiranim odgojno-obrazovnim ustanovama na području KZŽ-a (vrtići, osnovne i srednje škole) kojom bi se podigla kvaliteta i poboljšala sustavnost brige za darovite, a s vremenom postavili i standardi rada za sve škole u Županiji.
Članovi skupine rade na osmišljavanju i organiziranju aktivnosti koje financira Krapinsko-zagorska županija, a to su održavanje edukacija, evaluacija programa koje škole provode, testiranje učenika u svrhu identifikacije darovitih (kao usluga školama koje nemaju zaposlene (psihologe), suradnja s drugim institucijama, udrugama i društvima te organizacija radionica tijekom učeničkih praznika. Osmišljavanje svih aktivnosti i suradnja na projektima kojima je cilj pružiti podršku i
promicati prava darovitih učenika djelatnosti su Radne skupine.
Cilj Future je podrška svima koji se žele baviti darovitima, osjećaju potrebu za tim, a nisu sigurni kako.